Varaston loppuunmyynti enää

Radon-huippuimurin huoltosarja Vilpe

Tuotenumero:
VIL7820002
Asennuspalvelu
Ei asennuspalvelua
- Valitse -
Ei asennuspalvelua
Huippuimurin huoltosarjan asennuspalvelu
+ 199,00 €
Saatavilla myös asennus, lue lisää alhaalta kappaleesta "Asennuspalvelu"!
Tuotenumero: asennus-vilpe-huoltosarja Määrä: 1 kpl
Asennuspalvelun saatavuus
Ei asennuspalvelua
Ei asennuspalvelua
Helsingin seutu (päärautatieasema +80km)
Lahden seutu (kauppatori +30km)
149,90  120,99  Säästät: 28,91 
kpl
Hyödynnä tarjoushinta ja tilaa!
Tarjous on voimassa niin kauan kuin tavaraa riittää.
30 päivän alin hinta: 105,90 €
Toimitustiedot
Toimitusaika: n. 2-5 arkipäivää
Toimitustapa: Nouto Postista. Lähetys toimitetaan asiakkaan antamaa toimitusosoitetta lähinnä olevaan Postin toimipisteeseen ja asiakkaalle lähetetään saapumisilmoitus tekstiviestillä sekä sähköpostilla. Toimitustapa
Toimituskustannukset: 6,99 €

Lisätietoa tuotteesta

Huoltosarja Vilpen radon-huippuimureille. Huoltosarja sisältää moottorin, kondensaattorin ja käyttöohjeet.

Radon-huippuimurin huoltosarja Vilpe

Tuotetiedot:

  • Tuotemerkki: Vilpe
  • EAN: 6410457350537
  • LVI-numero: 7820002
  • Vilpe-tuotenumero: 735053
  • Paino: 1.27 kg
  • Sertifikaatti/luokitus: VTT C163/01
  • Alkuperämaa: Suomi
  • Takuu: 2 vuotta sähköosille

Pakkauksen mitat ja paino:

  • Pakkauksen leveys (mm): 210,00
  • Pakkauksen korkeus (mm): 65,00
  • Pakkauksen syvyys (mm): 220,00
  • Rahtipaino (kg): 1,35

Asennuspalvelu

Vilpe huippuimurin huoltosarjan saa asentaa vain luvat omaava sähköasentaja. Tilaa meiltä kätevästi huoltosarjan asennuspalvelu kiinteään hintaan - olemme yhteydessä 1-2 arkipäivän sisällä! Asennuspalvelun toimitussisältö on eritelty liitteessä "Asennuspalvelun sisältö", tutustu siihen ennen palvelun tilaamista. Jos olet tilaamassa huoltosarjan asennuspalvelun useampaan samassa kohteessa olevaan huippuimuriin, ole yhteydessä myyntiimme niin teemme sinulle tarjouksen kokonaisuudesta!

Asennuspalvelu on saatavilla Helsingin seudun (Helsinki, Vantaa, Espoo jne..) ja Lahden seudun alueille pois lukien saaristo ja saaret. Näet tarkemmat etäisyysrajoitukset alasvetovalikosta. Muualle Suomeen asennettaessa otathan yhteyttä myyntipalveluumme.

Näytä lisää

Arvostelut

4.0
★★★★★★★★★★ 1 arvostelu
Käytön helppous 4.0
Ominaisuudet 5.0
Vastinetta rahoille 4.0
Tuotteen laatu 4.0
Sort by: Uusimmat
  • Uusimmat
  • Hyödyllisin
  • Arvosana korkeimmasta alhaisimpaan
  • Arvosana alhaisimmasta korkeimpaan
  1. ★★★★★★★★★★
    Toimii niin kuin pitääkin. Helppo vaihtaa.
    ★★★★★★★★★★
    Asiaatuntemattomana onnistuin vaihtamaan huippuimurin moottorin. Vaikeinta oli talvisella katolla liikkuminen
    Oliko arvostelu hyödyllinen?
Näitä arvosteluja hallitsee Bazaarvoice, ja ne vastaavat Bazaarvoicen Authenticity Policy -aitouskäytäntöä, jota tukevat petostentorjuntatekniikka ja ihmisten tekemät analyysit.
Lisätietoja osoitteessa http://www.bazaarvoice.com/fi/trustmark/

Kysymykset

4 kysymystä, 4 vastausta
Sort by: Uusimmat kysymykset
  • Uusimmat kysymykset
  • Uusimmat vastaukset
  • Eniten vastauksia
  • Avoimet kysymykset
  • Hyödyllisimmät vastaukset
  1. 1vastaus
    Lydman · 14.8.2023
    Katolle tulee 110 putki radonimurille. Tuotetarra on kulunut pois mutta moottorissa mm merkinnät R2E190-AOC4-A1 ja 50/60 Hz, 0,25/0,34A, 57/75W, 2500/2700min, 2uf, 400 VDB. Tyristorilla säädetään kierrosnopeutta. Imuri 13 v vanha. Soveltuuko?
    1. VILPE®-asiakaspalvelu · 15.8.2023
      Oliko vastaus hyödyllinen?
      Hei! Tämä soveltuu tilalle. Säätimenä pitäisi olla meidän toimittama 2299UCJ, 2299AG tai Controller AC.
  2. 1vastaus
    Mikmufa · 20.7.2022
    Sopivuus eco 110 moottorin korvaaksi, radonimuri 110 viemäriputki ja kattoasennus kaapelointi kotelossa, jos sopii kuinka pyörimisnopeuden säätö hoidettu.
    1. VILPE®-asiakaspalvelu · 21.7.2022
      Oliko vastaus hyödyllinen?
      Hei! Valitettavasti tämä huotosarja ei sovi kyseiselle moottorille. Suosittelemme käyttämään huippuimurin huoltosarjaa Vilpe ECo 190/ECo 110, jos kyseessä ei ole FLOW-malli.
  3. 1vastaus
    Juhateki · 5.7.2021
    Meillä on pelkkä Vilpen putki ja moottorikotelo katolla.Nyt olis tarkoitus asentaa moottori. Tämän asennus käy varmaan suoraan tyhjään kuoreen vai tarvitaanko muuta?
    1. VILPE®-asiakaspalvelu · 6.7.2021
      Oliko vastaus hyödyllinen?
      Hei! Pelkkään hattuun ei voi asentaa moottoria. Painovoimaisen radontuuletushatun paikalle voidaan laittaa S-sarjan radonimuri (Eco110S). Parasta olisi vaihtaa koko tuuletusputki imuriversioon, koska painovoimaisessa radonputkessa ei ole varausta sähköjohdoille. Pyydämme olemaan yhteydessä tekniseen tukeemme 020 123 3233, jotta voit käydä asian tarkemmin läpi myyjämme kanssa.
  4. 1vastaus
    Rekka · 8.3.2021
    Sopiiko tämä huoltosarja VILPE E80 RT Radon huippuimuriin? Jos ei niin löytyykö VILPE E80 RT Radon huippuimuriin huoltosarjaa?
    1. VILPE®-asiakaspalvelu · 9.3.2021
      Oliko vastaus hyödyllinen?
      Hei Rekka! Radonimurin huoltosarja käy E80RT radonimuriin.

Myydyimmät tuotteet (7)

MX-radonimurin moottoriosa 110 Meltex
MX-radonimurin moottoriosa 110 Meltex
216,90  151,90 
MX-radonimuri 110 Meltex
MX-radonimuri 110 Meltex
393,90  335,99 

Syötä tähän sähköpostiosoitteesi, niin lähetämme ostoskorin sinulle.